Tlačové správy
Tlačové správy

Bouygues Energies & Services a FM Logistic podpisujú zmluvu o investovaní do projektu zeleného vodíka v strednom Francúzsku

Francúzska energetická spoločnosť Bouygues Energies & Services a tretí poskytovateľ logistiky FM Logistic uzavreli exkluzívnu zmluvu o spoločnej výrobe a distribúcii…

Na stránke June 28, 2021

Francúzska energetická spoločnosť Bouygues Energies & Services a tretí poskytovateľ logistiky FM Logistic uzavreli exkluzívnu zmluvu o spoločnej výrobe a distribúcii zeleného vodíka z obnoviteľných zdrojov v regióne Loiret vo Francúzsku.

Podľa dohody budú investovať do výstavby elektrolyzéra a minimálne troch vodíkových distribučných staníc v blízkosti regionálneho hlavného mesta Orléans. Budú tiež pracovať na rozvoji siete užívateľov zeleného vodíka medzi miestnymi orgánmi a spoločnosťami.
Spoločnosť Bouygues Energies & Services bude 10 rokov navrhovať, budovať a udržiavať infraštruktúru na výrobu vodíka a tankovanie.

Cieľom projektu, ktorý sa nazýva H2Hub Loiret, je vytvoriť regionálny „ekosystém“ výrobcov a používateľov, ktorý pomôže znížiť náklady na zelený vodík a dekarbonizovať miestne dopravné a logistické činnosti.

Keď je elektrolyzér plne funkčný, vyprodukuje až 800 kíl zeleného vodíka denne. Jedna časť je určená na použitie v skladoch FM Logistic v regióne Loiret, a to v Saint-Cyr-en-Val, Escrennes a Neuville-aux-Bois. Druhá časť bude predaná tretím stranám.

Vodík sa môže použiť ako zdroj paliva pre vysokozdvižné vozíky s palivovými článkami, vodíkovo-elektrické kabíny, autobusy verejnej dopravy, smetiarske autá, vybrané priemyselné procesy a nákladné autá s vodíkovým palivovým článkom, keď budú tieto zariadenia čoraz viac dostupnejšie.

Spoločnosť FM Logistic už vo svojom distribučnom centre v Neuville-aux-Bois prevádzkuje 52 vysokozdvižných vozíkov na vodíkový pohon. Cieľom spoločnosti je dosiahnuť uhlíkovú neutralitu pre svoje skladové prevádzky do roku 2030. Celosvetovo prevádzkuje asi 180 skladov, vrátane 35 vo Francúzsku.


O spoločnosti FM Logistic

Spoločnosť FM Logistic bola založená vo Francúzsku v roku 1967 a je nezávislou rodinnou spoločnosťou, ktorá poskytuje omnikanálové riešenia dodávateľského reťazca spoločnostiam v odvetví FMCG, maloobchodu, kozmetiky, priemyselnej výroby a zdravotníctva.
Medzi jej služby patrí skladovanie, plnenie viac kanálov, spoločné balenie, vnútroštátna a medzinárodná doprava, ako aj služby riadiacej veže dodávateľského reťazca. Pôsobí vo viac ako 14 krajinách Európy, Ázie a Latinskej Ameriky. Spoločnosť dosiahla vo fiškálnom roku do marca 2021 tržby vo výške 1,38 miliardy eur a má 27 200 zamestnancov na plný úväzok.

O spoločnosti Bouygues Energies & Services

Bouygues Energies & Services je dcérskou spoločnosťou Bouygues Construction. Navrhuje, stavia a prevádzkuje zariadenia na výrobu a distribúciu obnoviteľnej energie.

Kontakt pre médiá

Logistika FM
Cyrille Gibot
Phone: +33 6 45 99 91 58
cgibot@fmlogistic.com

Bol tento obsah zaujímavý, užitočný?