Mestská logistika

Udržateľnosť | Lokálnosť | Inovatívnosť
 • + 50

  Poskytuje sa vo viac ako v 50 mestách

 • + 800

  zelených vozidiel

 • 200%

  miera nárastu

 • 24/7

  Non-stop dodávky každý deň

Čo je to mestská logistika?

Zvyšujúce sa očakávania spotrebiteľov týkajúce sa environmentálne prijateľných riešení mestskej logistiky sú hlavnou výzvou miest aj značiek, ale aj príležitosťou vybudovať udržateľný a efektívny ekosystém. Vďaka našim riešeniam mestskej logistiky predbehnite konkurenciu a legislatívne zmeny s cieľom zlepšiť image vašej značky.

Zoskupovanie a synergie zdrojov sú nevyhnutné pri manažovaní rôznorodosti miest. Ponuka spoločnosti FM Logistic v oblasti mestskej logistiky môže zohrávať kľúčovú úlohu pri transformácii vášho podniku.

Ponúkame širokú škálu mestských riešení zameraných na doručovanie zásielok koncovým spotrebiteľom a zlepšujeme konkurencieschopnosť vášho podniku.

 • Distribučné strediská na optimalizáciu vašich multikanálových zásielok;
 • Mestské platformy na zlepšenie spoľahlivosti dodávok B2B/B2C;
 • Zelená logistika poslednej míle na zlepšenie vašej uhlíkovej stopy;
 • Mestské prevádzky na maximalizáciu rôznych zberných a vratných riešení.

Ako prispieva mestská logistika k zmenám dodávateľského reťazca?

Zameriavame sa predovšetkým na efektívnosť vášho podniku a pozitívny dopad na ľudí aj planétu. Veríme, že podporovaním partnerstiev so zákazníkmi, partnermi, lokálnymi komunitami, start-upmi a spotrebiteľmi spoločne lepšie ovplyvníme mestskú logistiku.

Spolupracujeme s mestami, aby sme splnili ich očakávania. Napríklad rozvíjame verejné aj súkromné projekty zamerané na mestskú logistiku v Madride a Paríži a sme aktívnym členom v komunikácií medzi mestami a priemyselnými podnikmi v rámci európskych sietí Alice a Polis.

Naše riešenia na podporu vašej činnosti

 • Získajte lokality v mestách vďaka našej integrovanej mestskej platforme

  Ako expert v oblasti prepravy a skladovania sa podieľame na vytváraní inovatívnych mestských logistických riešení. NG Concept, naša sesterská spoločnosť špecializujúca sa na realitné služby, spolupracuje s medzinárodnými aj miestnymi úradmi, ako aj so súkromnými spoločnosťami s cieľom identifikovať miesta, kde je potrebné znížiť dopravnú zápchu v mestách. Prijímanie, skladovanie, príprava, odosielanie a vracanie výrobkov: ponúkame prispôsobené prvotriedne služby v oblasti mestskej logistiky. Odolný, rýchly, spoľahlivý, zdieľaný a environmentálne priateľský: takto si predstavuje dodávateľský reťazec.

  Naše strediská pre viacerých zákazníkov a mikrologistiku sú strategicky umiestnené v blízkosti hlavných veľkomiest a centier miest. Optimalizujú priestorové zdroje v prospech zákazníkov.

  Zaručujú dostupnosť na regáloch a krátke dodacie lehoty v centrách miest:

  •  Hromadná príprava objednávok pre viaceré miesta vykládky;
  • Prekládka čo najbližšie k miestu predaja;
  • Prispôsobovanie výrobkov, obehová logistika a spätná logistika (príprava obalu, dodávka hromadných výrobkov…).
  • Non-stop dodacie služby
  Kontaktujte nás
 • Posilnite svoju mestskú logistiku vďaka našim skúsenostiam so zoskupovaním

  Naše zoskupené distribučné služby pre logistiku poslednej míle určené na distribúcie z mestských centier využívajú naše environmentálne priateľské viacmodálne vozidlové parky (trojkolesové vozidlá, elektrické vozidlá, vozidlá na vodíkový pohon a pod.). Naše riešenia mestskej logistiky vám pomôžu vytvoriť multikanálový podnik a zvýšiť predaje a zároveň dodržiavať záväzok týkajúci sa znižovania uhlíkovej stopy.

  Blízkosť mestských platforiem v kombinácii so zdieľanými zdrojmi ponúka vysokú úroveň reakcieschopnosti a rýchlosť pri plnení regálov v centrách miest. Definujeme optimálne riešenia na základe denného objemu objednávok s cieľom splniť vaše požiadavky.

  Zabezpečujeme:

  • Celkovú kontrolu nad doručovacím reťazcov vďaka špecifickej službe;
  • Optimalizáciu trás vďaka softvéru na optimalizáciu trás;
  • Zvýšenie frekvencie zásobovania obchodov a zníženie uhlíkovej stopy;
  • Jednu platformu pre kanál B2B aj B2C na zlepšenie úrovne služieb a ponúkanie vyššej flexibility počas sezónnych špičiek.
  Získajte viac informácií o našej logistike poslednej míle
 • Zvýšte svoje predaje vďaka našej širokej škále riešení a služieb pre dodávky koncovým používateľom

  V súčasnosti majú mnohé zberné miesta, ktoré existujú v centrách miest obmedzené otváracie hodiny; s nárastom e-obchodu zákazníci potrebujú flexibilitu a jednoduchšiu logistiku v mestách a riešenia na návrat tovaru. Naši vodiči sú profesionáli vyškolení s cieľom zlepšiť skúsenosti zákazníkov pri nakupovaní. Propagujú váš imidž v centrách miest a sú verejnou prezentáciou vašej značky. Poznajú vaše zákaznícke zásady a požiadavky a vybavia všetky zásielky tak, aby rešpektovali váš imidž.

  Spoločnosť FM Logistic vyvinula doplnkovú ponuku v rámci centier miest s cieľom optimalizovať skúsenosti vašich zákazníkov s multikanálovou logistikou s väčším počtom miest na vyzdvihnutie. Zahŕňa aj služby, ako napríklad dovoz domov, dovoz do blízkeho miesta vyzdvihnutia, doplnkové služby k preprave ako napríklad inštalácia, Pick & Drive,…

  Kontaktujte nás

Zaujímate sa o mestskú logistiku?

Chcete vedieť, ako vám FM Logistic môže pomôcť pri riešení problémov s mestskou logistikou? Kontaktujte nás a my nájdeme správne riešenia pre vás!

Riešenia dodávateľského reťazca