Prehľad

FM Logistic zamestnáva 27 500 ľudí, ktorí skutočne veria tomu, že dodávateľské reťazce môžu mať pozitívny vplyv na ľudí aj na planétu. Implementujeme našu víziu v 14 krajinách v Európe, Ázii a v Latinskej Amerike.
 • 27,500

  ZAMESTNANCOV

 • 3

  KONTINENTY A 14 KRAJÍN

 • 1.4

  MILIARDY € ZISK

 • 4 M

  CM2 SKLADOVÉHO PRIESTORU

 • 3,500

  SPRAVOVANÝCH VOZIDIEL

FM Logistic v skratke

Od roku 1967 sa snažíme dodávať správny tovar na správne miesto a v správny čas pre dobro všetkých. Spolupracujeme so zanietenými partnermi a zákazníkmi v sektore spotrebných výrobkov, maloobchodu, kozmetiky, priemyselnej výroby a zdravotníctva, aby sme konali spoločne a poskytovali zodpovedné modely dodávateľských reťazcov. Posúvame hranice, aby sme sa v roku 2030 považovali za lídra udržateľných všekanálových dodávateľských reťazcov.

Sme priekopníkmi konceptu zdieľanej prepravy a komplexných služieb na jednom mieste. Podporujeme environmentálne co-packing riešenia a uhlíkovoneutrálne sklady. Vynakladáme veľké úsilie na optimalizáciu spôsobu využívania zdrojov kontinuálnym monitorovaním a zlepšovaním našej uhlíkovej stopy. Vyvíjame inovatívnu a udržateľnú všekanálovú distribúciu v rámci našich mestských riešení alebo našej ponuky pre hromadné finálne výrobky. A to nie je všetko! Kdekoľvek, kde pôsobíme, sme zanieteným a udržateľným partnerom pre miestne komunity. Nič by nebolo možné bez našej kolektívnej vnútornej zanietenosti a všetkého nášho úsilia, ktoré zdieľame s cieľom vytvoriť a realizovať tieto akcie. V dôsledku toho sa snažíme kolektívne a kontinuálne zlepšovať náš každodenný život a pohodlie našich tímov.

Pozri menej Pozri viac

Hodnoty FM Logistic

 • Dôvera

  Dôvera je daná, buduje sa prirodzene a je to dlhotrvajúci proces. Umožňuje nám vydať z nás to najlepšie; podporuje autonómiu a spoluprácu medzi nami a našimi partnermi.

 • Výkonnosť

  Výkonnosť je výsledok našej každodennej výnimočnosti a nášho podnikavého ducha. Je kľúčovým faktorom podporujúcim spokojnosť našich zákazníkov a udržateľnosť našej spoločnosti.

 • Otvorenosť

  Otvorenosť nás zaväzuje, aby sme prijímali iniciatívy, boli zvedaví, počúvali, pýtali sa a boli kreatívni.

 • „Trvalo viac ako 50 rokov vybudovať našu spoločnosť a dosiahnuť to, čím je v súčasnosti. Podnikateľský život je každodenná výzva, predovšetkým vtedy, keď spoločnosť neustále zaznamenáva silný rast, čo bolo naším prípadom.

  Náš úspech nebol ponechaný na náhodu. Bol založený na stabilných rodinných hodnotách a podnikateľskom duchu a zdravom rozume. Vedenie prevzala druhá generácia, ktorá chce nasledovať tento príklad a má chuť pokračovať v našej histórii s rovnakými úspešnými základmi.

  V súčasnosti manažérske tímy kombinujú tieto hodnoty so svojimi vlastnými znalosťami a skúsenosťami. V dôsledku toho sa vďaka zdieľanej hrdosti a tímovej súdržnosti neustále snažíme písať našu históriu na nových kontinentoch.“

  Claude FAURE v mene zakladateľov čestný prezident

  Zľava doprava: Jean-Marie Machet, Claude Faure, Edmond Faure

Viac ako 50 rokov histórie

2020

Skupina FM sa i naďalej rozrastá vďaka svojej prítomnosti v Španielsku (IIIescas), Rusku (Noginsk) a vo Vietname (Bac Ninh) a oslavuje 25. výročie pôsobenia v strednej Európe.

Príchod na vietnamský trh:

Spoločnosť FM Logistic príchodom na vietnamský trh posilnila svoju pozíciu v Ázii.

Spoločnosť FM Logistic začala pôsobiť na indickom trhu vďaka akvizícii spoločnosti Spear Logistics

V roku 2016 spoločnosť FM Logistic posilnila svoje geografické pokrytie akvizíciou indickej spoločnosti Spear Logistics.

Príchod na brazílsky trh a rozvoj logistiky čerstvých výrobkov

Skupina začala v roku 2013 pôsobiť v Brazílii. Zároveň posilnila aj svoje odborné znalosti v sektore logistiky čerstvých výrobkov vďaka akvizícii spoločnosti Univeg Logistics Russia, hlavného hráča na ruskom trhu. Vznikla značka FM Fresh

Zmena vedenia

Otvorenie vedenia pre nových externých a rodinných nevýkonných členov predstavenstva.

Rozvoj v západnej Európe a v Ázii

Rozvoj v západnej Európe a v Ázii: Španielsko, Taliansko, Maďarsko, Čína.

Odovzdanie

Vďaka dôvere, ktorá zjednocuje rôzne generácie zakladajúcich rodín, vedenie spoločnosti prebrala v roku 2002 druhá generácia.

Spoločnosť Faure & Machet sa zmenila na spoločnosť FM Logistic

Prvá platforma v Rusku: Prvá vlastná platforma v Moskve, v Rusku: 65 000 m² ‒ 800 zamestnancov

Nové prevádzky v strednej a východnej Európe

Skupina využila začiatkom 90. rokov príležitosti ponúkané otvorením trhov vo východnej Európe. V dôsledku toho sa stala priekopníkom v sektore medzinárodnej logistiky v Rusku a v strednej Európe.

Spustenie zmluvnej baliacej činnosti

Spoločnosť Faure & Machet zvážila potreby svojich zákazníkov a poskytuje nové služby s pridanou hodnotou, ako je napríklad zmluvné balenie a co-packing, ktoré zjednodušuje reklamné kampane spoločností zameraných na spotrebný tovar a veľkoobchodov.

Prvý rozvoj

Spoločnosť sa začala rapídne rozrastať. V roku 1976 už zamestnávala 90 zamestnancov a mala 75 vozidiel. No skutočný rozmach zažila spoločnosť až v roku 1982. Podnikateľský duch a dynamika zakladateľov si získali dôveru potravinárskej spoločnosti Mars. Faure & Machet sa pustili do strategickej činnosti, skladové služby, a dvadsať rokov po svojom vzniku má spoločnosť 300 zamestnancov a sklady vo Francúzsku s rozlohou 38 000 m².

Aliancia Faure a Machet

V 60. rokoch sa vo Francúzsku dvaja bratia Claude a Edmond Faure rozhodli založiť malú spoločnosť na prepravu dreva. V rovnakom čase iný podnikateľ, Jean-Marie Machet, prevzal prepravnú spoločnosť svojej rodiny. Stretnutie Mireille Machet a Claudea Faurea spečatí osudy oboch rodín. Ich manželstvo viedlo k uzatvorenie profesionálneho partnerstva, ktorého výsledkom bolo vytvorenie prepravnej spoločnosti „Faure & Machet“ v roku 1967. V danej dobe zamestnávala 12 zamestnancov a mala 7 vozidiel.

Viac informácií o spoločnosti FL Logistic

 • Vedenie

  Riadenie spoločnosti FM Logistic spĺňa medzinárodné normy: nezávislý výkonný výbor a predstavenstvo.

  Objavte
 • Náš cieľ

  Sprístupníte zodpovednú spotrebu pre všetkých

  Objavte
 • Udržateľnosť

  Svet je križovatkou. Musíme konať teraz. V dôsledku toho sa snažíme každý deň kolektívne zlepšiť dodávateľský reťazec s cieľom zaručiť zelenšiu a zodpovednejšiu spotrebu.

  Objavte