Novinky
Novinky

FM Logistic posilňuje multikanálovú logistiku na ázijskom kontinente

Spoločnosť FM Logistic sa rozrastá v Ázii otvorením prvého skladu pre viacerých zákazníkov v Indii a druhého mestského distribučného centra vo Vietname.

Na stránke June 29, 2022

On May 3, 2022:

  • FM Logistic sa rozrastá v Ázii otvorením prvého skladu pre viacerých zákazníkov v Indii a druhého mestského distribučného centra vo Vietname.
  • Tieto zariadenia sú súčasťou novej stratégie „Powering 2030“, ktorá bola nastavená na konci roka 2021 a je zameraná na rozvoj udržateľného multikanálového dodávateľského reťazca.

Sklad pre viacerých zákazníkov v Indii, slávnostne otvorený 26. apríla, ponúka 70 000 m2 skladových priestorov. Nachádza sa vo Farrukhnagar, čo je strategická poloha v blízkosti diaľnice Kundli-Manesar-Palwal (Delhi) a umožní rýchlejší prístup k hlavným spotrebiteľským centrám na severe.

Toto najmodernejšie zariadenie bude poskytovať moderné skladovanie, ľahkú manipuláciu, co-packing a distribučné služby, čo vyhovie potrebám e-commerce a multikanálovým zákazníkom. Výstavbu skladu riadila NG Concept, realitná sesterská spoločnosť FM Logistic, s cieľom poskytovať cenovo efektívne a kvalitné skladovacie, manipulačné a distribučné služby. Zabezpečili sme bezpečnosť, ochranu a pohodu všetkých zamestnancov v zariadení. Je to prvé zariadenie tohto typu v Indii, ktoré spája certifikácie FM Global a LEED Silver pre svoju vysokú úroveň výkonu z hľadiska bezpečnosti budov a životného prostredia.

Sklad je súčasťou päťročného investičného plánu 3PL francúzskeho lídra v hodnote 150 miliónov eur, ktorý bol oznámený v marci 2019.

Gigant spotrebného tovaru si vybral FM Logistic na riadenie mestskej logistiky vo Vietname

Táto inaugurácia prichádza práve v čase, keď spoločnosť FM Logistic oznamuje otvorenie nového mestského distribučného centra pre viacerých klientov s rozlohou 20 000 m2 v Di An, Binh Duong vo Vietname. Jedným z prvých zákazníkov je medzinárodná spoločnosť FMCG, ktorá vo februári uzavrela so spoločnosťou FM Logistic významný kontrakt na riadenie multikanálovej logistiky a logistiky poslednej míle pre takmer 10 000 tradičných obchodov s potravinami v meste Ho Chi Minh. Nové zariadenie bude integrovať skladovanie, picking a distribúciu pod jednou strechou a zameria sa na multikanálovú distribúciu v meste Ho Chi Minh. Mestské distribučné centrum Di An pripomína mestské distribučné centrum FM Logistic s rozlohou 50 000 m2 triedy A vo VSIP Bac Ninh, ktoré zabezpečuje mestskú distribúciu v Hanoji.

Mestská logistika: výzva v Ázii

B2C a B2B e-commerce, ktorý pozostáva z digitalizácie distribúcie spotrebných produktov prostredníctvom vyhradenej trhovej aplikácie, zažívajú boom, najmä v južnej a juhovýchodnej Ázii. Predstavujú skutočnú výzvu pre ázijské mestá, ktoré čelia krátkemu času na doručovanie v mestách, preťaženej doprave a zvyšujúcemu sa znečisteniu ovzdušia. Značky, výrobcovia a maloobchodníci musia nájsť inovatívne riešenia, aby mohli dodávať svoje produkty spotrebiteľom efektívnejším a udržateľným spôsobom. FM Logistic ich podporuje v zdolávaní tejto výzvy a pomáha im pri vývoji multikanálových mestských riešení.

Prostredníctvom stratégie „Powering 2030“ sa FM Logistic zaviazala reagovať na veľké zmeny v sektore maloobchodu a v sektore FMCG, ako aj v riadení dodávateľského reťazca a rozmachu e-commerce. V súčasnosti sa viac ako 60 % nových zmlúv FM Logistic na celom svete týka multikanálových logistických služieb. Spoločnosť intenzívne investuje do automatizácie na svojich trhoch, aby podporila e-commerce.

O spoločnosti FM Logistic

Podpora rozvoja udržateľných multikanálových dodávateľských reťazcov je centrom stratégie FM Logistic, ako aj vystihuje jej slogan: „Supply Change“.

Nezávislá spoločnosť založená vo Francúzsku v roku 1967 je jednou z popredných spoločností poskytujúcich služby dodávateľského reťazca vo Francúzsku a Európe, ktorá poskytuje služby zákazníkom v FMCG, maloobchode, kozmetickom priemysle, priemyselnej výrobe a zdravotníctve.

Jej služby zahŕňajú skladovanie, multikanálovú logistiku, co-packing, národnú a medzinárodnú dopravu, mestské logistické operácie, ako aj služby riadiacej veže dodávateľského reťazca.

FM Logistic pôsobí vo viac ako 14 krajinách v Európe, Ázii a Latinskej Amerike. Má ročné tržby približne 1,4 miliardy eur a 27 200 zamestnancov na plný úväzok.

Ak chcete získať viac informácií, navštívte nás, Twitter @FMLogistic alebo LinkedIn 

Kontakt pre médiá

Ogilvy Paris agency

Albane Gringoire |Corporate Project Manager | M : +33 7 86 03 37 00 | E : albane.gringoire@ogilvy.com

Victoria Blin | Corporate Project Manager | M : +33 6 74 59 06 31 | E : victoria.blin@ogilvy.com

Bol tento obsah zaujímavý, užitočný?