Novinky
Novinky

Mestská logistická služba Citylogin otvára druhé distribučné centrum na poslednú míľu neďaleko Madridu

Oddelenie mestskej logistiky spoločnosti FM Logistic Citylogin otvorilo druhé distribučné centrum v blízkosti španielskeho Madridu, aby zvládlo dodávky veľkých a…

Na stránke October 14, 2020

Oddelenie mestskej logistiky spoločnosti FM Logistic Citylogin otvorilo druhé distribučné centrum v blízkosti španielskeho Madridu, aby zvládlo dodávky veľkých a objemných produktov na poslednú míľu spotrebiteľom pre popredného maloobchodného zákazníka.

Areál s rozlohou 7 500 m² sa nachádza v meste San Fernando de Henares a zamestnáva takmer 30 ľudí, okrem toho 40 vodičov. Odtiaľ bude Citylogin zabezpečovať dodávku a montáž nábytku a bielej techniky do domu v Madride a okolí.

Citylogin je riešenie mestskej logistiky, ktoré kombinuje blízke distribučné centrá a nízkoemisné vozidlá poháňané elektrinou alebo zemným plynom. Služba je k dispozícii v desiatich mestách (a jedenástom už čoskoro) v Španielsku: Madrid, Barcelona, Saragossa, Bilbao, Coruña, Ourense, Valladolid, Granada, Córdoba a Cadiz. V Španielsku používa vyhradenú flotilu asi 300 vozidiel.

V septembri 2020 udelila mestská rada v Madride Citylogin ocenenie „Muévete Verde“ („Pohybovať sa ekologicky“) za jeho úsilie v oblasti udržateľnej mestskej logistiky.
Spoločnosť FM Logistic so sídlom vo Francúzsku zaznamenala v poslednom fiškálnom roku, ktorý sa skončil marcom 2020, nárast tržieb v Španielsku o 20 %.

Citylogin je k dispozícii aj vo Francúzsku, Taliansku a ďalších európskych krajinách:

O spoločnosti FM Logistic

Spoločnosť FM Logistic bola založená vo Francúzsku v roku 1967 a je nezávislou rodinnou spoločnosťou, ktorá poskytuje riešenia pre dodávateľský reťazec širokému spektru spoločností v oblasti FMCG, maloobchodu, parfumov a kozmetiky, priemyselnej výroby a zdravotníctva. Pôsobí v 14 krajinách Európy, Ázie a Latinskej Ameriky (Brazília). Vo fiškálnom roku do marca 2020 dosiahla tržby 1,43 miliardy EUR a má viac ako 27 500 zamestnancov na plný úväzok.
FM Logistic investuje do inovácií, aby ponúkla služby dodávateľského reťazca, ktoré reagujú na meniace sa požiadavky spotrebiteľov, rozmach elektronického obchodu, viackanálovú distribúciu a udržateľnosť.
Viac informácií o FM Logistic Slovensko.
FM Logistic môžete sledovať na Twitteri na @FMLogistic a na LinkedIn

Kontakt pre médiá

Cyrille Gibot
Skupinový manažér externej komunikácie
Telefón: +33 6 45 99 91 58
cgibot@fmlogistic.com


Bol tento obsah zaujímavý, užitočný?