Výročné správy
Výročné správy

Ročný report 2021/2022

FM Logistic ročný report 21/22 je vonku!

Na stránke August 4, 2022

FM Logistic ročné reporty ukazujú nárast, ktorý spôsobuje silná aktivita vo viackanálovej a mestskej logistike

  • Vykázaný výnosy predstavujú sumu 1 518 miliónov eur, až o 10,7% pri konštantnom výmennom kurze
  • EBIT vo výške 31, 5 miliónov eur
  • 262 miliónov eur z nových uzavretých kontraktov, 60% venovaných z viackanalových zdrojov

12. júna 2022 – FM Logistic dnes uverejnil svoj ročný report, ktorý uzavrel rok dňa 31. marca 2022. Celý auditovaný výsledok je uverejnený v ročnom reporte. FM Logistic vyniesol 1 518 miliónov eur pre fiškálny rok 2021-2022. Zvýšil svoj výnos až o 10,7% (pri konštantnom výmennom kurze) v porovnaní z minulým rokom. Za tento nárast vďačíme predaju z viackanálov a taktiež internetovým obchodným aktivitám, ktoré dopomohli uzavrieť nové kontrakty.

Zárobky pred úrokmi a daňami (EBIT) sa šplhali do výšky 31,5 milióna eur. Rok 2021-2022 bol výnimočný veľkými investíciami na podporu komplexného rozbehu podnikania a automatizačné projekty, pri ktorých výnosy sa budú merať z dlhodobého hľadiska.

,,Opätovne, aj napriek ekonomickým vzostupom a pádom a napätím v globálnych dodávateľských reťazcoch, FM Logistic ukázalo svoju silu a silnú odolnosť. Porovnateľné výnosy vzrástli o 10,7% a podpísali sme 262 miliónov eur v nových kontraktoch, v ktorých 60% vynáša z viackanálových zdrojov. Ja by som veľmi rád poukázal na neuveriteľnú odolnosť našich tímov, ktoré navzdory niekoľkých lockdownov ukázali pevnú oddanosť na dokončenie komplexných projektov pre našich zákazníkov. Definitívne, rok 2021 bol poznačený implementovaním nášho strategického plánu Powering 2030, ktorý kladie dôraz na promovanie udržateľným viackanálový dodávateľský reťazec, pre a s našimi zákazníkmi. Klimatická hrozba je hrozba pre všetkých a my chceme byť medzi tými, ktorí niečo s tým robia.‘‘

Povedal Jean-Christophe Machet, president spoločnosti FM Logistic

Zvýšený dopyt za viackanálovými a mestskými logistickými riešeniami

262 miliónov eur získaných v nových zákazkách v rokoch 2021/2022, čo svedčí o dynamike rastu v Európe a v Ázii, najmä s medzinárodnými klientami v FMCG sektore. Logistické platformy pre viacerých klientov a dlhé roky skúsenosti so združovaním v doprave umožňujú vzájomné prepojenie zdrojov a odborných znalostí, ktoré sú nevyhnutné na rozvoj udržateľného viackanálového reťazca.

Na podporu jeho silného rastu, zoologický obchodný reťazec Maxi Zoo, poveril svoju dôveru v FM Logistic na zásobovanie 263 obchodov vo Francúzsku a taktiež prípravu a odosielanie ich online objednávok. Savigny-sur-Clairis (vo Francúzsku) sídli 57 000 metrov štvorcových sklad, v ktorom je 15 000 kusov tovaru a vybavujú skoro 5 miliónov objednávok ročne, spolu s 1,2 miliónov objednávok vytvorené individuálnymi osobami pomocou webstránky. Od decembra 2021, FM Logistic sa taktiež venuje online objednávkam obchodu Maxi Zoo v Nemecku a v Poľsku a výška objednávok do roku 2022 by mala vyjsť až 3 milióny objednávok ročne. Nový priestor, vo výmere 35 000 metrov štvorcov, ktorý sa bude venovať len tejto aktivite sa bude nachádzať v Głogówne, v Poľku,

Avšak, množstvo dodávok domov veľmi vplýva aj na znečistenie prostredia, dopravných zápch a nedostatku miesta v lokálnych skladoch. Dopyt po mestských logistických riešeniach sa zvýšil a Španielsko je v ňom na čele

• Citylogin, spoločnosť, ktorá riadi mestskú logistiku v Španielsku, zdvojnásobila svoj obrat v roku 2021 a prekonala hranicu 600 zamestnancov. Otvoril kancelárie v troch nových mestách, Barcelone, Huelve a Badajoz, čím sa ich celkový počet zvýšil na 13. Jej vozový park sa rozrastá s viac ako 370 vozidlami, z ktorých 120 má alternatívne motory.

• Logistické centrum pod Plaza Mayor je stávka uzavretá s Madridským dopravným úradom (EMT). Od októbra 2021 Citylogin distribuuje balíky z priestoru s rozlohou 200 metrov štvorcových, ktorý sa nachádza v podzemnom parkovisku na známom námestí v mene giganta v oblasti elektronického obchodu. Sedem elektrických trojkolesových vozidiel Scoobic dovezie v hlavnom meste objednávky za menej ako dve hodiny. Na jedno nabitie dokážu odviezť 420 kg tovaru a prejsť 80 km. Elektrické dodávky zásobujú mini rozbočovač z depa mimo mesta.

Stále udržateľnejšie a odolnejšie dodávateľské reťazce

V súlade s ambíciami definovanými vo svojom strategickom pláne Powering 2030 FM Logistic pokračuje v rozvoji udržateľnejších dodávateľských reťazcov. Medzi najvýznamnejšie úspechy tohto roka patria:

  • Redukcia plastov: V Brazílii podporuje spoločnosť FM Logistic spoločnosť Henkel pri znižovaní emisií CO2, a to vďaka dodávkam elektrických vozidiel zo svojho závodu vybaveného solárnymi panelmi. Kraft nahradil plast v obaloch. Výsledok: o 94 % menej plastov a 30 % zníženie prevádzkových nákladov.
  • Stanice na výrobu vodíka: na svojom logistickom cesntre na okraji Madridu nainštalovala spoločnosť FM Logistic stanicu na výrobu vodíka, ktorá funguje na solárnu energiu. Potrebná elektrina pochádza z fotovoltaických panelov na streche budovy. Stanica, vyvinutá spoločnosťou H2B2, dokáže generovať až 45 kg vodíka týždenne.
  • Dynamická správa o vplyve: FM Logistic vyvinula v spolupráci s poradenskou spoločnosťou EY nástroj na podávanie správ o sociálnych a environmentálnych dopadoch svojich aktivít. Meraním pozitívnych a negatívnych účinkov svojich aktivít chce FM Logistic poskytnúť svojim zákazníkom, zamestnancom a partnerom jasné informácie, ktoré ich budú viesť pri rozhodovaní.

„Je to ďalší krok smerom k udržateľnejšej logistike a hmatateľný príklad našej túžby vytvoriť pozitívnu zmenu pre našich zamestnancov, zákazníkov a spoločnosť,“ dodal Jean-Christophe Machet.

Prognózy na rok 2022/23

Geopolitické a ekonomické napätie, ako aj inflácia budú mať vplyv na prevádzkový príjem a výnosy FM Logistic, vzhľadom na jeho silnú prítomnosť vo východnej Európe.

Obchodný model FM Logistic spolu so silnou komerčnou dynamikou a posilnenou kontrolou nákladov však umožní Skupine zmierniť dopad a dodržať plán plánovania Powering 2030.


O FM Logistic

FM Logistic, založená vo Francúzsku v roku 1967, je nezávislá rodinná spoločnosť, ktorá poskytuje riešenia dodávateľského reťazca pre omnichannel obchod v spotrebiteľskom, maloobchodnom, kozmetickom, priemyselnom a zdravotníckom sektore.


Jej služby zahŕňajú skladovanie, elektronický obchod a vychystávanie maloobchodných objednávok, spoločné balenie, domácu a medzinárodnú prepravu a služby riadiacej veže. Pôsobí vo viac ako 14 krajinách Európy, Ázie a Latinskej Ameriky. FM Logistic vygenerovala vo fiškálnom roku končiacom sa v marci 2022 tržby vo výške 1,52 miliardy EUR a má 28 600 zamestnancov.

Všetky novinky FM Logistic môžete sledovať na Twitteri a na LinkedIn.

Kontakt s médiami

FM Logistic Ogilvy

Komunikačné oddelenie: Albane Gringoire
communication@fmlogistic.com
albane.gringoire@ogilvy.com

Telefón : +33 7 86 03 37 00

Bol tento obsah zaujímavý, užitočný?