Novinky
Novinky

Spoločnosť FM Logistic získala zákazku od veľkej vietnamskej technologickej spoločnosti VinShop

Nové logistické centrum v blízkosti Hanoje pomôže VinShopu obsluhovať nespočetné množstvo nezávislých obchodov vo Vietname prostredníctvom lepšej správy technológií…

Na stránke November 4, 2020

Nové logistické centrum v blízkosti Hanoje pomôže VinShopu obsluhovať nespočetné množstvo nezávislých obchodov vo Vietname prostredníctvom lepšej správy technológií a logistiky

Poskytovateľ logistiky Spoločnosť FM Logistic získala kontrakt od dcérskej spoločnosti Vin Mount Shop, jednej z najväčších vietnamských nákupných organizácií, skupiny One Mount Group, na poskytovanie služieb skladovania a vybavovania objednávok. Služby budú podporovať nové online trhy VinShop VinShop a VinID. VinShop funguje ako sprostredkovateľ medzi malými nezávislými obchodmi a veľkými spoločnosťami spotrebného tovaru s cieľom pomôcť všetkým stranám ťažiť z rýchleho rastu vietnamského maloobchodného sektora.

Na základe dohody bude spoločnosť FM Logistic využívať svoje nové skladové a distribučné centrum v Băc Ninh neďaleko Hanoje. Logistické centrum, ktoré bolo slávnostne otvorené v máji 2020, bude zaobchádzať s rýchlo sa pohybujúcim spotrebným tovarom (FMCG), ako sú okolité potraviny, nápoje, domáce výrobky a výrobky osobnej starostlivosti. FM Logistic bude prijímať, skladovať a pripravovať tovar na dodanie do maloobchodných predajní v severnom Vietname.

Vietnamský maloobchodný sektor sa rýchlo rozvíja. Podľa štúdie Deloitte z roku 2020 (Vietnamský spotrebiteľský prieskum. Zrýchľujúca sa dynamika) zaznamenala v rokoch 2013 až 2018 rast 11%. Napriek tomu, že elektronický obchod a organizovaný maloobchod rýchlo rastú, malé nezávislé obchody (vo Vietname známe ako „ všeobecný obchod “) naďalej dominujú v maloobchode.
VinShop plánuje pomôcť malým obchodom stať sa konkurencieschopnejšími prostredníctvom lepšieho získavania zdrojov, technológie a riadenia dodávateľského reťazca.

„S víziou a sľubnými cieľmi byť najväčšou logistickou sieťou vo Vietname sa VinShop zameriava na investovanie zdrojov do inovatívnych technológií a vývoj dátových platforiem s cieľom vo veľkom spravovať a optimalizovať logistické služby a dodávateľské reťazce. Strategické partnerstvo s FM Logistic preto bude agregovať hodnotu pre podnik VinShop využívaním pokročilých zdrojov a prevádzkových schopností FM Logistics spolu so zabezpečením zvýšenia produktivity dodávateľského reťazca a optimalizáciou nákladov vo fázach, “uviedol Nguyen Tran Thi – VinShop’s Logistics Riaditeľ.

Medzinárodné odborné znalosti maloobchodu spoločnosti FM Logistic, skúsenosti s viackanálovou logistikou a rozširovanie logistickej infraštruktúry vo Vietname boli kľúčové v procese rozhodovania.

„Vietnamský trh má pre maloobchodníkov obrovský potenciál, ale konkurencia je silná. Vo Vietname, rovnako ako ostatné, je efektívna logistická správa kľúčom k rozvoju viackanálových stratégií a poskytovaniu konzistentných skúseností so zákazníkmi, ktorí využívajú maloobchodné kanály. Sme hrdí na to, že môžeme VinShopu pomôcť udržať konkurencieschopnosť tradičného vietnamského maloobchodného sektora, “povedal Hamza Harti, generálny riaditeľ krajiny FM Logistic pre Vietnam.

Príjmy spoločnosti FM Logistic vo Vietname sa vo fiškálnom roku, ktorý sa skončil marca 2020, zdvojnásobili, k čomu prispeli víťazstvá v zmluvách a pridanie úložného priestoru. Medzi jej ďalších maloobchodných zákazníkov v krajine patria Emart a My Kingdom. Spoločnosť FM Logistic začala investovať vo Vietname v roku 2017. V roku 2020 slávnostne otvorila prvú časť (21 000 m²) vlastnej logistickej platformy v Băc Ninh neďaleko Hanoje. Po dokončení bude táto stránka pre viacerých klientov ponúkať 52 000 m² úložného priestoru. Budova, ktorá je zaregistrovaná v programe zelených budov LEED, bola navrhnutá tak, aby dosahovala energetickú sebestačnosť pomocou energie generovanej solárnymi panelmi.

O spoločnosti VinShop

VinShop by One Mount Group poskytuje komplexné riešenia pre rozvoj podnikania v oblasti FMCG pre dodávateľov a maloobchodníkov prostredníctvom digitálneho ekosystému a modernizovanej distribučnej infraštruktúry s cieľom zlepšiť efektivitu maloobchodného hodnotového reťazca vo Vietname, pre vynikajúce výhody a skúsenosti pre dodávateľov, maloobchodníkov, nakupujúcich / spotrebitelia.
VinShop je spoločne s VinID podporovaný technologickými schopnosťami a zdrojmi spoločnosti One Mount Group, strategického partnera spoločností Techcombank a Vingroup.

O spoločnosti FM Logistic

Spoločnosť FM Logistic bola založená vo Francúzsku v roku 1967 a je nezávislou rodinnou spoločnosťou, ktorá poskytuje riešenia pre dodávateľský reťazec širokému spektru spoločností v oblasti FMCG, maloobchodu, parfumov a kozmetiky, priemyselnej výroby a zdravotníctva. Pôsobí v 14 krajinách Európy, Ázie a Latinskej Ameriky (Brazília). Vo fiškálnom roku do marca 2020 dosiahla tržby 1,43 miliardy EUR a má viac ako 27 500 zamestnancov na plný úväzok.
FM Logistic investuje do inovácií, aby ponúkla služby dodávateľského reťazca, ktoré reagujú na meniace sa požiadavky spotrebiteľov, rozmach elektronického obchodu, viackanálovú distribúciu a udržateľnosť.
Viac informácií o FM Logistic Slovensko

FM Logistic môžete sledovať na Twitteri na @FMLogistic a na LinkedIn

Mediálne kontakty:

VinShop
Van Nguyen
PR špecialista
Phone: +84936 691 891
vannth33@onemount.com

FM Logistic
Cyrille Gibot
Skupinový manažér externej komunikácie
Phone: +33 6 45 99 91 58
cgibot@fmlogistic.com

Bol tento obsah zaujímavý, užitočný?