Nadácia FM Foundation
Nadácia FM Foundation

Mladí príjemcovia projektu Akadémia nástupcov získali koncoročný diplom

FM Logistic a jej korporátna nadácia FM Foundation obnovili 3 ročné partnerstvo s Nadáciou „Detskie Domiki“ pre projekt Akadémie nástupcov, ktorý prispieva k integrácii…

Na stránke September 29, 2021

FM Logistic a jej korporátna nadácia FM Foundation obnovili 3 ročné partnerstvo s Nadáciou „Detskie Domiki“ pre projekt Akadémie nástupcov, ktorý prispieva k integrácii mladých sirôt do sveta práce. Slávnostné promócie boli poslednou slávnostnou udalosťou ročného programu a konali sa 17. júna.

Program „nástupníckej akadémie“ pozostáva z kariérového poradenstva, tematických konferencií, školení a návštev so sprievodcom na platformách FM Logistic. Okrem teoretických znalostí o zamestnaniach, prezentovaných zábavnou formou, si študenti od 8. do 9. ročníka mohli vyskúšať cítiť sa ako zamestnanci rôznych zameraní v logistickom sektore. Mladí študenti sa s nadšením zúčastnili školenia, zodpovedným spôsobom prešli všetkými pokynmi o bezpečnosti a ochrane práce a s veľkým záujmom študovali vybavenia skladu.

Oleg Alkhamov, generálny riaditeľ FM Logistic v Rusku, predniesol uvítací prejav. Vysvetlil spoločnosti dôležitosť tohto programu, podelil sa o svoje spomienky, motiváciu študovať a ako mu túžba po poznaní pomohla nájsť oblasť, v ktorej nakoniec uspel.

„Je dôležité nájsť sa, nájsť si svoju obľúbenú prácu a ak robíte to, čo skutočne milujete, úspech je zaručený.“

Olivier Szyperski, riaditeľ prevádzky FM Logistic v Rusku a Nadezhda Klimanova, delegátka Nadácie FM v Rusku sa podelili o svoje dojmy z programu „Akadémia nástupcov“. Vysvetlili mladým, ako spoločnosť pomáha deťom z iných krajín získať znalosti a rozvíjať záujem o profesiu, zaželali im veľa úspechov v živote a úspech v zamestnaní, ktoré si vyberú.

Vďaka Nadácii FM a Nadácii Detsky Domiki študenti zažili svoj prvý a dôležitý profesionálny úspech a už neváhajú vybrať si logistiku ako budúce zamestnanie!

Bol tento obsah zaujímavý, užitočný?