Tlačové správy
Tlačové správy

FM Logistic vymenuje Olega Alkhamova za generálneho riaditeľa pre Rusko

Brazil – FM Logistic vymenovala Olega Alkhamova za generálneho riaditeľa pre Rusko. Od apríla 2021 bude jeho zodpovednosť zahŕňať vedenie ruského výkonného…

Na stránke March 30, 2021

Brazil – FM Logistic vymenovala Olega Alkhamova za generálneho riaditeľa pre Rusko. Od apríla 2021 bude jeho zodpovednosť zahŕňať vedenie ruského výkonného tímu s priamym dohľadom nad 8 000 zamestnancami, celkový rozvoj podnikania a operácie v krajine. Oleg Alkhamov bude podávať správy Christopheovi Menivardovi, členovi výkonného výboru skupiny zodpovednému za východnú Európu (Rusko, Ukrajina, Rumunsko) a ďalšie strategické rozvojové projekty.

Oleg Alkhamov vykonal väčšinu svojej kariéry v sektore FMCG a maloobchode, naposledy v spoločnosti Auchan Retail. Do francúzskeho maloobchodného predajcu nastúpil v roku 2008 a postupne zastával pozície finančného kontrolóra, hlavného účtovníka, finančného kontrolóra holdingov skupiny (2011-2012) a finančného riaditeľa (2012-2015). V rokoch 2015 až 2017 bol Oleg generálnym riaditeľom divízie hypermarketov Auchan Retail v Rusku a potom sa v roku 2017 pripojil k riaditeľstvu spoločnosti vo Francúzsku ako riaditeľ predstavenia skupiny.

Medzi jeho predchádzajúce skúsenosti patrí finančná pozícia v Rusku vo francúzskej potravinárskej spoločnosti D’Aucy a Energoremont. Oleg Alkhamov vyštudoval ekonómiu na Ruskej univerzite priateľstva národov v Moskve a titul MBA získal v rámci programu Mazars TheNextMBA.

Oleg Alkhamov je trojjazyčný v ruštine, francúzštine a angličtine.

„Olegove znalosti z prvej ruky o výzvach, s ktorými sa stretáva priemysel maloobchodu a spotrebného tovaru, jeho doterajšie výsledky v oblasti prevádzkovej excelentnosti a jeho finančný talent posilnia naše služby zákazníkom v Rusku a budú stavať na vedúcom postavení vyvinutom spoločnosťou FM Logistic,“ povedal Christophe Menivard, člen výkonného výboru.

“Som nadšený, že sa môžem pripojiť k tímu FM Logistic v tomto kľúčovom období vo vývoji omnikanálového maloobchodu. Portfólio zákazníkov tejto spoločnosti je pôsobivé a jej odhodlanie nájsť riešenia pre udržateľnejšie dodávateľské reťazce je presvedčivé,” povedal Oleg Alkhamov, generálny riaditeľ Rusko, FM Logistic. Medzi zákazníkov FM Logistic v Rusku patria Obi, Haribo, Etam, Nespresso, Metro a mnoho renomovaných luxusných a kozmetických značiek.

O spoločnosti FM Logistic

Spoločnosť FM Logistic bola založená vo Francúzsku v roku 1967 a je nezávislou rodinnou spoločnosťou, ktorá poskytuje viackanálové logistické služby spoločnostiam z oblasti FMCG, maloobchodu, kozmetiky a kozmetiky, priemyselnej výroby a zdravotníctva. Medzi jej služby patrí skladovanie, plnenie, spoločné balenie, preprava menej ako nákladu, logistika poslednej míle a špecializované služby, ako sú logistické riešenia pre obchody bez obalov. Pôsobí v 14 krajinách Európy, Ázie a Latinskej Ameriky. Vo fiškálnom roku do marca 2020 dosiahla tržby 1,43 miliardy EUR a má viac ako 27 500 zamestnancov na plný úväzok.

Kontakt s médiami

Cyrille Gibot, FM Logistic
Tel: +33 6 45 99 91 58,
cgibot@fmlogistic.com

Bol tento obsah zaujímavý, užitočný?